Biedrība “Dziedra”
30.09.2013

Dobeles sieviešu interešu klubs „Dziedra” pārstāv Dobeles sievietes – pensionētas skolotājas, strādājošas skolotājas, aptieķnieces, ierēdnes – tātad noteiktas intereses pārstāvošas grupas.

   Mums kopīgi patīk izzināt, pētīt un sarīkot sev klusus svētkus. Domu biedru grupā rit vērtīga pieredzes apmaiņa, viena otru uzlielām un atbalstām grūtos brīžos.

   Tā kā biedrībā nav algotu darbinieku, lielus valsts mēroga projektus realizēt nespējam, tādēļ izmantojam Dobeles novada domes piedāvātās iespējas startēt kultūras, sporta, veselības un sociālo jautājumu konkursos. 

Tā katru gadu pieveicam pa diviem projektiem: piem. projektā „Eiropas gads Dobelē” pētījām ģimenes ārstu prakses, to teritorijas un iedzīvotāju informētību, pieejamību, pašvaldības lomu veselības aprūpē novadā, interesējāmies par Dobeles un apkārtnes slimnīcas likteni, kā arī kā izprast NAP 2020 idejas par cilvēku drošumspēju. Veicām anketēšanu apkārtējo vidū un apkopotos rezultātus nosūtījām Pārresoru koordinācijas centram. Bijām iepriecinātas, ka reģionālajā konferencē Jelgavā ideja par skolēnu mācību ekskursijām uzņēmumos tika prezentēta īpaši. Arī novada deputāti pēc mūsu sarunām izrādīja interesi un apmeklēja Dobeles un apkārtnes slimnīcu, lai interesētos par tās turpmāko nākotni, par jaunumiem tās darbā. Par to bijām gandarītas, ka esam sadzirdētas.

   Gada nogalē spēkā stājās grozījumi Invaliditātes likumā par asistentiem pašvaldībās un skolās. Devāmies uz Dobeles Kristīgo pamatskolu, lai iepazītos ar praktisku darbību darbā ar invalīdu asistentiem. Pārsteidza daudzie nesakārtotie jautājumi , sevišķi no juridiskā viedokļa. Asistents pašvaldībā bija tikpat nesagatavots jaunums, tādēļ pieredze lieti noderēja novada sociālajam dienestam, ieviešot jauno pakalpojumu no 2013.gada janvāra. Tāpat aktualizējām jautājumu par palīgierīcēm invalīdiem, to pieejamību. Apkopojām informāciju par iespējām vēl papildus sociālā dienesta piedāvājumam, iegādāties, nomāt invalīdu tehniskos palīglīdzekļus. Ar šo problēmu jau bijām saskārušās iepriekšējo gadu projektā par guļoša slimnieka kopšanu, bet aktualizējot šo jautājumu, guvām pieredzi par iespējām no ārzemju katalogiem. Nekas no jauna nav jāizgudro, bet jāpārzina iespējas. Par atkarīgo iespējām ārstēties dažs dzirdēja pirmo reizi. Tāpat, iespēja tikt pie dzirdes aparātiem invalīdiem ar dzirdes traucējumiem. To arī naski centās izmantot un informēt citus, kaut „piena rindā” stāvošos par tādām iespējām. Mūsu pilsētā piena rindās var daudz ko jaunu un noderīgu uzzināt.

   Iepazināmies ar bērnu –invalīdu biedrības „Laimiņa” darbību un priecēja atsaucība no viņu puses. Esam draudzīgas ar pilsētas NVO, atbalstām viņu pasākumus un aicinām arī uz saviem.

   Liela uzdrīkstēšanās bija mūsu piedalīšanās gājienā novada svētkos, piedomājām par noformējumu.  

   Atsaucību guvis arī mūsu teātra klubiņš, jo cenšamies katru mēnesi apmeklēt kādu izrādi Rīgā vai Jelgavā.

   Atbalstam valsts mēroga organizācijas: LLSA, biedrību „Sieviešu tiesību institūts”, Līdere, Lauku Ceļotājs un EK deputātes I. Vaideres organizētās sieviešu konferences. Šogad kļuvām par Latvijas Lauku kopienu parlamenta asociētiem biedriem – apgūstam līdzdalīgas demokrātijas metodi. Tādēļ pilnvērtīgi piedalījāmies novada attīstības plāna 2020 apspriešanā.

   Rudenī esam sasparojušās gleznot zīda šalles un iepazīties ar lauku pirts gudrībām.

   Īpašs – mums kalendārā ir sava vārda diena – 22.03. – tad arī organizējam tādu svinīgāku pasākumu, runājam par nākotnes plāniem un uzklausām kādu īpašu viesi.

   Daudzas ieceres jau paliek arī nepiepildītas, jo bez finansiāla atbalsta nav realizējamas: „Darba dienu stāsti” – par pilsētas uzņēmumiem un to cilvēkiem, Dobeles un apkārtnes Iedzīvotāju forums, Baltu vienības dienas atzīmēšana (šogad 777 gadi), apkaimes avotu sakārtošana – atbalstu nav guvušas. Ideju netrūkst.

Kontakti: ilga.rutka@gmail.com
 
         
 
Plašāka informācija par biedrību pdf formā – pielikumā.

Biedrība “Dobeles sieviešu klubs “Dziedra””