Latvijas Lauku kopienu parlaments vienosies par Latvijas lauku nākotnes priekšnosacījumiem
29.05.2017

3.Latvijas Lauku kopienu parlaments “Visai Latvijai jādzīvo!” notiks no 15. līdz 18.jūnijam Kandavā, apliecinot Latvijas lauku iedzīvotāju un lauku teritoriju mērķtiecību un radošumu, profesionalitāti un sirsnību, spēju sniegt pievienoto vērtību visas Latvijas attīstībai un ietvert būtisku daļu no Latvijas nākotnes.

Lauku kopienu parlamenta centrā būs lauku nākotnes ceļa izstrāde, lai paustu pārliecību, ka visai Latvijai ir jādzīvo. Šī būs viena no lielākajām lauku teritoriju attīstības atbalstītāju pulcēšanās reizēm Latvijas simtgades priekšvakara laikā, kurā līdzdarbosies Latvijas lauku iedzīvotāji, lauku uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, akadēmiķi, viedokļu līderi, ministriju pārstāvji, attīstības jautājumu speciālisti, politikas veidotāji un citi lauku attīstības entuziasti. Katram parlamentā klātesošajam būs iespēja līdzdarboties, kā arī dalīties ar savu viedokli un pieredzi sekmīgai Latvijas lauku attīstībai.

Latvijas Lauku kopienu parlaments notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu / diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

Pasākuma laikā notiks diskusijas un iespējamo risinājumu meklēšana lauku attīstībai par vērtībās balstītu lauku attīstību, Latvijas laukiem šodien, to dzīvotspēju un nākotni. Diskusiju rezultātā izstrādātā vīzija un rīcības plāns, iekļaus konkrētus priekšlikumus turpmākajiem diviem gadiem, kā arī konkrētos politikas dokumentos ietveramos jautājumus lauku un mazpilsētu attīstībai.

Kā norāda Latvijas Lauku foruma izpilddirektore Anita Seļicka: „Sadarbība un iesaiste lauku nākotnes ceļa veidošanā pašreiz ir daudz svarīgāka kā jebkad līdz šim, sniedzot iespējas līdzdarboties, rīkoties un veidot savu nākotni atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām. Nemitīgi aktualizētās problēmas lauku teritorijās nesniegs risinājumu, bet pozitīvie stāsti un pieredze, inovatīvi risinājumi un saskaņoti darbības modeļi spēj piedāvāt konkurētspējīgus un ilgtspējīgus risinājumus lauku teritoriju attīstībai. Šobrīd tiek plānoti jauni attīstības dokumenti, likti pamati jaunā perioda politikas ietvaram un uzsāktas jaunas inovāciju pilnas iniciatīvas – šajos procesos jau sākuma stadijā ir jāiekļauj lauku teritoriju vajadzības – nevis tikai kādu konkrētu statistikas rādītāju vai emocionālās piesaistes dēļ, bet gan tādēļ, ka abām teritorijām – pilsētām un laukiem ir jābūt ietvertām kopējās Latvijas attīstības virzībā, ņemot vērā katras specifiku. Es esmu Latvija. Tu esi Latvija. Un neviens no mums nav vienlīdzīgāks kā citi.”

Latvijas Lauku kopienu parlamentā aicināti piedalīties  tie iedzīvotāji, kuri gatavi aktīvi darboties mazo pilsētu un lauku reģionu kā kvalitatīvas dzīves, darba un atpūtas vides veidošanā. Dalība parlamentam piesakāma te: ej.uz/3LLKP.

Vairāk informāciju par Lauku kopienu parlamentu var iegūt www.laukuforums.lv.

 

Kontakti:

Anita Seļicka

Latvijas Lauku foruma izpilddirektore

anita.selicka@gmail.com, 29442492

 

Informāciju presei sagatavojis:

Kristaps Gušča

Latvijas Lauku kopienu parlamenta koordinators

kristaps@laukuforums.lv, 28667673

 

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas 69 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: www.laukuforums.lv
 
Latvijas Lauku kopienu parlamentu „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde” organizē Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Kandavas partnerību un Kandavas novada pašvaldību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta līguma Nr.2017.LV/NVOF/DAP/MAC/029/01