“Lauku kopienas – vietējo iedzīvotāju interešu aizstāves un lauku teritoriju attīstības virzītājas” – atskats uz paveikto 2 gadu laikā

“Lauku kopienas – vietējo iedzīvotāju interešu aizstāves un lauku teritoriju attīstības virzītājas” – atskats uz paveikto 2 gadu laikā
31.10.2024

Mēs ar lepnumu atskatāmies uz paveikto divu gadu laikā projektā “Lauku kopienas – vietējo iedzīvotāju interešu aizstāves un lauku teritoriju attīstības virzītājas”. Projekts tika īstenots no 01.02.2023. līdz 31.10.2024. Šajā laikā paveiktais:

  • Lauku kopienu kartēšana, kuras laikā tika apkopoti aktuālākie dati par aktīvām kopienām un NVO lauku teritorijās, kas darbojas pilsoniskās sabiedrības, kopienu un lauku teritoriju attīstības jomā. Kartē atrodama informācija par 675 NVO.
  • Tapuši materiāli, kuros apzināta aktuālākā informācija par lauku NVO un kopienu vajadzībām, risinājumiem un labajām praksēm, kā arī pausta lauku kopienas pozīcija par nākotnes redzējumu un nepieciešamajām rīcībām lauku attīstībā– 6. Latvijas Lauku kopienu parlamenta Rezolūcija, Lauku barometrs.
  • Papildināta datu bāze ar labajām kopienu praksēm un pieredzes stāstiem – Viedo ciemu 2023 un 2024 stāsti.
  • 2023.gadā organizēta lielākā lauku NVO, iedzīvotāju un lauku attīstības ekspertu un entuziastu tikšanās – 6. Latvijas Lauku kopienu parlaments, kas kopā pulcēja vairāk kā 300 politikas veidotājus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, akadēmiķus un pilsoniski aktīvos lauku attīstības entuziastus, kā arī iniciatīvu īstenotājus no visas Latvijas.
  • 2024.gada notika lauku aktīvo kopienu, NVO un viedo ciemu vasaras forums „Kopienu Persilāde”.
  • Organizētas 2 kopienu iniciatīvu – viedo ciemu labo prakšu kampaņas Atpazīstamības zīme „Viedais ciems”. 2023.gadā Atpazīstamības zīmi “VIEDAIS CIEMS 2023” saņēma 8 ciemi, “Ceļā uz VIEDAIS CIEMS 2023″ – 12 ciemi. 2024.gadā Atpazīstamības zīmi “VIEDAIS CIEMS 2024” saņēma 8 ciemi, “Ceļā uz VIEDAIS CIEMS 2024” – 4 ciemi.
  • Īstenotas interešu aizstāvības aktivitātes jautājumos par vienlīdzīgām lauku iedzīvotāju līdzdalības iespējām, kā arī reģionu balss sadzirdēšanu lēmumu pieņemšanā.
  • Izveidoti 6 informatīvi materiāli „Kopienu ABC” – „Digitalie rīki kopienu spēcināšanai”, „Lauku pakts”, „Iedzīvotaju un konsultatīvās padomes”, „Kopienu vārdnīca”, „Lauku revitalizācija” un „Sabiedrības līdzdalība teritorijas attīstības planošanas dokumentu izstrādē”
  • Kopienu mācības – „Viedās trešdienas” – 31 tiešsaistes tikšanās, kuras iespējams noskatīties mūsu Youtube kanālā.

Projekts realizēts ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.